تبلیغات
وَإِن یَکَادُ الَّذِینَ کَفَرُوا لَیُزْلِقُونَکَ بِأَبْصَارِهِمْ لَمَّا سَمِعُوا الذِّکْرَ وَیَقُولُونَ إِنَّهُ لَمَجْنُونٌ وَمَا هُوَ إِلَّا ذِکْرٌ لِّلْعَالَمِینَ

فروشگاه اینترنتی راستین کالا

2
  • admin
  • ۲۲ فروردین ۹۹
  • چیستان و معما با جواب
  • هیچ نظر

جواب صحیح معما حدس روز و ماه تولد (رضا ۱۰ تا از گزینه های زیر رو به عنوان تاریخ تولدش به دو تا از دوستاش معرفی می‌کنه ، بعد فقط ماه تولدش رو به نفر اول و فقط روز تولدش رو به نفر دوم می‌گه بعد از اونا می‌‌خواد از بین گزینه‌ها انتخاب کنن ، نفر اول: من نمی‌دونم تولدت کی هست اما مطمئنم نفر دوم هم نمی‌دونه ،نفر دوم: من هم نمی‌دونستم اما با حرف نفر اول، الان فهمیدم ، نفر اول: با این حرف، من هم الان می‌دونم ، تولد رضا کدوم روز بوده و چرا ؟ ) با علی بیست تا انتها همراه باشید.

جواب صحیح معما حدس روز و ماه تولد

جواب صحیح معما حدس روز و ماه تولد

پاسخ معمای روز ماه تولد ۱/۳

نفر اول: من نمی‌دونم تولدت کی هست اما مطمئنم نفر دوم هم نمی‌دونه. نفر اول فقط ماه رو می‌دونه …  اما می‌بینه که ماههای فروردین و خرداد شامل دو روز ۱۸ و ۱۹ هستند که برخلاف سایر اعداد تکرار نشدند و چون حتما می‌دونه که فروردین و خرداد نیست پس می‌تونه مطمئن باشه که نفر دوم حتما نمی‌تونه روز تولدت رو بفهمه ( چون بقیه ۲ بار تکرار شدن) اگه این دو ماه بودن، نمی‌تونست با این اطمینان نظر بده. اما … این حرفش به نفر دوم هم می‌فهمونه که پس ماه تولد حتما فروردین و خرداد نیست. پس این گزینه‌ها حذف می‌شن.

جواب صحیح معما حدس روز و ماه تولد

پاسخ معمای روز ماه تولد ۲/۳

نفر دوم: من هم نمی‌دونستم اما با حرف نفر اول، الان فهمیدم. نفر دوم می‌دونست چه روزیه و با گزینه‌های باقیمانده فهمید. یه چیز رو می‌فهمیم. اینکه حتما روزهای ۱۲ نبود‌. ۱۲ تیر و ۱۲ اسفند حذف می‌شود. چرا؟ چون این عدد دوبار تکرار شده. اما … این به نفر اول هم می‌فهمونه که فقط ۳ تا گزینه باقیمونده.

جواب صحیح معما حدس روز و ماه تولد

پاسخ معمای روز ماه تولد ۳/۳

نفر اول: با این حرف، من هم الان می‌دونم. اینکه نفر اول که از ماه اطلاع داره فهمید پس حتما بدلیل اینه که می‌دونه اسفند نیست چون اگه بود بدلیل تکراری بودن نمی‌تونست بفهمه. پس حتما تیر ماه بوده که بین سه گزینه باقیمانده یه بار تکرار شده. ✔️ پس جواب ۱۳ تیر است.

0 دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

ارسال نظر

پست‌الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *